1398/01/03 | عضویت | ورود | ارتباط با ما | در باره ما | بازار تئاتر      
 
   
 
 

ضمن سلام و درود فراوان به شما بازدید کننده محترم

با توجه به آنکه تولد یک گروه، جریان و یا انجمن، بی تردید حول محور باورهای مشترکی شکل می گیرد و این باورها اهدافی را می طلب که اعضای یک تشکل، مسیر خود را به وسیله ی آن هدف ها مشخص و برنامه ریزی نمایند، و با توجه به این مهم که طرح رویکردهای اساسی و اهداف یک گروه، برای عموم، مسئولیت پذیری و جدیت آن گروه را مشخص ساخته و انعکاس می دهد. در نظر داریم بخشی از مهم ترین هدف ها و غایت های اعضای این تارنما، که در پی تلاش و کوشش برای ارتقای سطح فرهنگ و هنر این مرز و بوم می باشند را برای شما به اختصار توضیح دهیم، از این منظر پیشا پیش اعلام می نماییم که طرح پیشنهادات و نظرات شما همواره برای ما سازنده و راه نما خواهد بود.

Bazaar  Theater همان گونه که از عنوانش برمی آید، محلی ست برای اهالی تئاتر، با این تفاوت که خود را محدود  به یک جغرافیای خاص نمی داند،   Bazaar  Theater 

که پیش از تاسیس تارنمایش حدود دوسال بر روی اهداف و سیاست های خود پژوهش نموده است، در نظر دارد محلی باشد برای همه ی آن ها که تئاتر را نه به خاطر اهداف شخصی وحزبی بلکه به بهانه ی ارزش ذاتی خود تئاتر می خواهند. ما در پی آنیم که از راه تئاتر به ارتقای فرهنگ و هنر در سطحی جهانی بنشینیم، چرا که معتقیدم تئاتر نه تنها می تواند سطح فرهنگی و هنری مردم را افزایش دهد بلکه بر اساس ظرفیت ها و توانایی هایش می تواند سطح اندیشه و سواد اجتماعی مردم را نیز ارتقا دهد. از این منظر گزیده ای از اهداف خود را به شرح زیر اعلام می نماییم:


1-  گرد هم آوردن گروه ها و انجمن های تئاتری سراسر دنیا و ایجاد همکاری ها و اجراهای مشترک در کشورهای مختلف دنیا.

2-  برگذاری همایش، فستیوال، ورک شاپ و مسابقات نمایشنامه نویسی، پژوهش و تحقیق با نشر فراخوانی جهانی.

3-  ثبت اطلاعات گروه ها و انجمن های نمایشی سراسر دنیا در بخش ویژه ی «گروه های تئاتری» سایت، با ذکر کارنامه ی کاری کارگردان گروه، نمایش های اجرا شده ی گروه به همراه گزارش تصویری.

4-   ثبت و نشر مقاله ها و یادداشت های آکادمیک از اساتید و دانشجویان تئاتر در بخش ویژه ی "مقاله های سایت"

5- تاسیس یک دانشنامه ی جامع و مرجع از کارنامه ی تئاتری مشاهیرِ تئاتر جهان. و معرفی، تقسیم بندی و فهرست سالن های تئاتر در کشورهای مختلف دنیا به همراه گزارش تصویری.

6- خبر رسانی و نشر فراخوان های جهانی تئاتر برای کسب اطلاع گروه های نمایشی از تازه ترین فراخوان های جهانی تئاتر.

7- فروش فیلم های با کیفیت تا کنون منتشر نشده ی برخی نمایش های شاخص جهانی. با مجوز کتبی از صاحب یا صاحبان اثر.


 

 

 

 
  تمامی حقوق این سایت متعلق به بازار تئاتر می باشد  
  ایده وطرح از Ali Sadeghikhah
اجرا و پشتیبانی توسط MRT  & DIAMOND