1397/12/02 | عضویت | ورود | ارتباط با ما | در باره ما | بازار تئاتر      
 
   
 
 
  چاپ     پسندیده شده:(0 )   تعداد بازدید :(1221 )
قدیمی ترین تئاترهای دنیا

تئاتر یکی از مهمترین مکان های نشر هنر در دنیا است که از سال های بسیار دور برای آن ارزش خاصی وجود داشته است. از همان سال های ابتدایی کشف این هنر،سالن های بزرگ نمایش مخصوص این کار ساخته شده اند.
جام کشکول؛ از سال های ابتدایی زندگی بشر همیشه نقش بازی کردن برای فهماندن یک موضوع یا برقراری ارتباط بوده است که طی سال های متمادی به تئاتر و سینما تبدیل شده است.در روزهای اولیه شاید تنها سکوها برای نمایش وجود داشتند اما بعدها استادیوم و سالن های نمایش ساخته شد که این روزها قدمتشان شاید بیش از ۱۰۰۰ سال باشد. در دنیا تعدادی از این سالن های تئاتر بافی مانده است که هنوز هم در آنها نمایش اجرا می شود.

Herodes Atticus

در جنوب شهر اتن و در نزدیکی آکروپلیس تئاتری قرار دارد که در سال ۱۶۱ پس از میلاد توسط فرمانروای یونان و برای همسرش ساخته شد. این تئاتر ابتدا برای برگزاری مراسم مرگ همسر پادشاه ساخته شد اما بعدها تبدیل به تئاتر شد و همچنان نیز در حال کار است. این تئاتر از سطح زمین به صورت یک حفره به پایین رفته و حدد ۸۰ متر عمق دارد که البته تمام آن با دست ساخته شده است.

Epidaurus

این مکان به نوعی معروف ترین تئاتر باستانی دنیا است که این روزها نیز به راحتی از آن استفاده می شود. در سال ۱۸۸۰ برای روزها اول ساخت آن به سبک یونانی های باستان و با تیشه شروع شد و نمادی از یونان باستان را در این کشور زنده کرد. این تئاتر به گونه ای ساخته شده است که باد می تواند صدای بازیگران را به همه جای سالن و با قدرت عالی برساند. در این تئاتر ۵۵ ردیف وجود دارد که گنجایش آن نزدیک به ۲۰ هزار نفر است.

تئاتر نارنجی

این تئاتر یکی از قدیمی ترین ها در دنیاست چرا که در همان قرن اول پس از میلاد مسیح ساخته شده است که البته تا سال ۳۹۱ کار می کرد ولی به دستور کلیساها بسته شد. این تئاتر این روزها خانه فستیوال های اپرای دنیاست و با قدرت به کار خود ادامه میدهد. در این مکان تا به حال تغییرات و تعمیرات کمی صورت گرفته است که نشان از ساخت بسیار دقیق آن است.

Merida

“Merida” یکی از تئاترهای روم باستان که هنوز هم پابر جا مانده است اما کارایی کمتری نسبت به دیگر تئاترها دارد. در چند سال اخیر تعمیرات بسیار زیادی روی آن انجام گرفته است تا از ریزش یا آسیب های جدی آن جلوگیری شود. ظرفیت این تئاتر نزدیک به ۶ هزار نفر است و در گذشته سپاهیان رومی نمایش های جنگی خود را در آن می دیدند.

Theater of Side

یکی از تئاترهای بسیار باستانی که در شرایط باورنکردنی سالم و سرحال باقی مانده است. این تئاتر ۲۵ سال پیش از میلاد ساخته شده است و به مانند حفره های معدن در دل زمین قرار دارد. گنجایش ۱۵ هزار نفری آن بیش از ۲۰۰۰ سال است که مشتاقان تئاتر را به خود جذب می کند. این تئاتر البته به مانند یک شهر تمام امکانات را در اختیار دارد و در جنوب ترکیه واقع شده است.


فایل :   -1
   
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
تاریخ : (17,خرداد,1392)
ارسال شده توسط : علی صادقی خواه
 
کلمات کلیدی :
نظر کاربران    
ایمیل :
متن پیام :  
 
  تمامی حقوق این سایت متعلق به بازار تئاتر می باشد  
  ایده وطرح از Ali Sadeghikhah
اجرا و پشتیبانی توسط MRT  & DIAMOND