1397/12/02 | عضویت | ورود | ارتباط با ما | در باره ما | بازار تئاتر      
 
   
 
 
  چاپ     پسندیده شده:(0 )   تعداد بازدید :(790 )
یکم شهریور آخرین مهلت ارسال آثار به بیستمین جشنواره تئاتر استان تهران

محمد حسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی با اعلام این خبر گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در راستای ارتقاء سطح کیفی آثار ،تشویق و ترویج اجرای عمومی آثار نمایشی در سطح استان به ویژه شهرستان های تابعه و گزینش آثار منتخب جهت حضور در جشنواره تئاتر منطقه ای و فجر،  بیستمین  جشنواره تئاتر استان تهران را برگزار می کند.
وی در خصوص موضوعات این جشنواره گفت: اولویت انتخاب آثار با موضوعات آئینی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، معرفی مفاخر استان تهران، آیین ها و سنن بومی و محلی ، سبک زندگی ایرانی – اسلامی،  طرح مسائل اجتماعی  و تجربه های جدید در فرم های نمایشی و پرداختن به موضوعات” سال دولت و ملت،همدلی و همزبانی"  خواهد بود.
اسماعیلی سایر مقررات و شرایط جشنواره را به شرح زیر اعلام کرد:
    مقررات جشنواره:
1-  بیستمین جشنواره تئاتر استان تهران صرفاً آثار صحنه ای و ایرانی را قضاوت و انتخاب خواهد نمود.
2- نمایش های متقاضی می بایست در فاصله زمانی آبان ماه 1393 تا هفته پیش از برگزاری جشنواره حداقل ده شب اجرای عمومی در شهرستان محل تولید داشته باشند. 
3- متقاضیان برای حضور در جشنواره لازم است با ارائه مدارک ذیل، آمادگی خود را برای حضور در جشنواره و شرکت در مراحل ارزیابی و انتخاب به دبیرخانه جشنواره اعلام نمایند:
-    تکمیل فرم شرکت در جشنواره
-    ارسال یک نسخه(تایپ شده) از متن به همراه مجوز کتبی نویسنده 
-    تأیید اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان  محل اجرا مبنی بر اجرای عمومی

4- نمایش های ارائه شده نباید توسط همان گروه در هیچ یک از جشنواره های ملی و منطقه ای شرکت کرده باشد.
تذکر – چنانچه درهر مرحله ای در خصوص آثار برگزیده تخلفی در این مورد اثبات گردد، ستادجشنواره مانع حضوراثر نمایشی در هر مرحله  جشنواره می شود.
5- آثار هنرمندان بومی و جوان دراولویت قرار خواهند گرفت و بدیع بودن و خلاقیت در اجرای آثار در ارزیابی هیأت انتخاب تأثیر گذار خواهد بود.
6 –  نمایش هایی که مبتنی بر متون نمایشنامه نویسان مطرح کشور بوده که  تا کنون اجراهای زیادی از آن ها شده،  تنها در صورت ا رائه مجوز نویسنده یا نماینده قانونی وی و در صورت ارائه طرح اجرایی خلاق و شیوه نو در اثر اجرایی مورد پذیرش قرار خواهند گرفت، در غیر این صورت از پذیرش این گونه آثار خودداری خواهد شد. 
همچنین اگر  نمایشی، متن آن اقتباس و یا برداشت از گونه های دیگر ادبی چون حکایت و رمان و شعر(ایرانی و خارجی) باشد می تواند در بخش مسابقه شرکت کند و اقتباس از متون خارجی قابل قبول نخواهد بود.  
    جوایز : 
1- ستاد برگزاری جشنواره تئاتر استان تهران به رسم یاد بود به تمامی شرکت کنندگان لوح یادبود اهداء خواهد کرد.
2- ستاد برگزاری جشنواره تئاتر استان تهران به گرایش های کارگردانی، نمایشنامه نویسی، بازیگری مرد و زن ، طراحی صحنه، نور، لباس، موسیقی و افکت، گریم، پوستر و بروشور  جوایز ویژه ای اهدا خواهد نمود. 
3- به آثار برگزیده جهت معرفی به جشنواره منطقه ای کمک هزینه ی جداگانه ای اهدا خواهد شد و در صورت  راه یابی آثار به جشنواره بین المللی تئاتر فجر به هر نمایش در قالب  قرارداد اجرای عموم (حداقل هفت شب اجرا در شهرستان مربوطه) کمک هزینه پرداخت خواهد شد. 
    تقویم اجرایی جشنواره:
مهلت ارسال مدارک: یکم شهریور ماه 1394
نتایج بازبینی و اعلام اسامی آثار پذیرفته شده: نیمه اول شهریور ماه 1394
زمان برگزاری جشنواره: نیمه دوم شهریور ماه 1394
آدرس دبیرخانه:: تهران – خیابان ولیعصر(عج) – خ کریمخان زند- خ استاد نجات الهی شمالی- کوچه زبرجد – پلاک 4-   معاونت هنری وسینمایی  - دبیرخانه بیستمین جشنواره تئاتر استان تهران - تلفن  و دورنگار : 88916260-88897415  

 
   
منبع : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران
تاریخ : (31,تیر,1394)
ارسال شده توسط : علی صادقی خواه
 
کلمات کلیدی :
نظر کاربران    
ایمیل :
متن پیام :  
 
  تمامی حقوق این سایت متعلق به بازار تئاتر می باشد  
  ایده وطرح از Ali Sadeghikhah
اجرا و پشتیبانی توسط MRT  & DIAMOND